X Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich w Bielsku Biała
Sukces drużyny Okręgu Gdańskiego PZW na X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich w Bielsku Białej
W dniach 14-16 czerwca 2024 r. ZO PZW w Bielsku Białej w porozumieniu z Radą ds. Młodzieży Zarządu Głównego zorganizował X Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Przez trzy dni 40 uczestników /13 drużyn z całej Polski rywalizowało w czterech konkurencjach:
– test wiedzy z zakresu wędkarstwa, ekologii i regulaminu amatorskiego połowu ryb,
– test sprawnościowy,
– 3-boju rzutowego (spinning sprawnościowy – Arenberg, odległość spinngowa, spinning cel)
– łowienie metoda – spławik.
Okręg GDAŃSK PZW reprezentowali zawodnicy:
Jakub Rohde U-12, Jan Duklas U-14, Karol Matukiewicz U-14, Szymon Jacyna U-16
Opiekunem i trenerem był Michał Rohde z Koła 68 PUCK.
Klasyfikacja KOŃCOWA zawodników Okręgu Gdańskiego PZW:
Drużynowa/startowało ogółem 13 drużyn/ – 2 miejsce – Okręg PZW w Gdańsku
W kategorii do lat 16 startowało ogółem 14 zawodników.
4 miejsce – Szymon Jacyna
W kategorii do lat 14 startowało ogółem 14 zawodników.
1 miejsce – Jan Duklas
W kategorii do lat 12 startowało ogółem 12 zawodników.
3 miejsce – Jakub Rohde
Po za tym drużyna zajęła :
1 miejsce w Teście WIEDZY WĘDKARSKO-EKOLOGICZNEJ
1 miejsce w łowieniu na SPŁAWIK
2 miejsce w TRÓJBOJU
Indywidualnie:
Test WIEDZY
U-12 JAKUB ROHDE – 1 miejsce
U-14 JAN DUKLAS – 1 miejsce
ŁOWIENIE NA SPŁAWIK
U-12 JAKUB ROHDE – 6 miejsce
U-14 JAN DUKLAS – 1 miejsce
U-16 SZYMON JACYNA – 1 miejsce
TRÓJBÓJ
U-14 JAN DUKLAS – 2 miejsce
U-16 SZYMON JACYNA – 1 miejsce
Jest to największy SUKCES Naszej Drużyny w LETNIEJ OLIPIADZIE WĘDKARSKIEJ.
Zawodnikom i trenerowi gratulujemy!